Telegram’a An İtibariyle Erişilemiyor 

Telegram’a An İtibariyle Erişilemiyor 

0

WhatsApp uygulamasının en büyük rakiplerinden olan Telegram’a Avrupa ve Türkiye başta olmak üzere birçok ülkede ve bölgede erişim sıkıntısı yaşanıyor. Uygulamaya girmeye çalışan kullanıcılar, giriş kısmında yükleniyor yazısı ile karşılaşıyorlar.

Dünyada WhatsApp’tan sonra en çok kullanılan ve en ünlü mesajlaşma platformu Telegram’a erişim sorunları yaşandığı belirtiliyor. Downdetector’ta bulunan haritaya göre ise çok sayıda kişinin kullandığı uygulamaya, erişim sıkıntısı yaşandığı bildiriliyor. Türkiye ve Avrupa başta bulunmak üzere ABD ve Asya kıtalarında da erişim sıkıntısı yaşandığı gözlemlenen Telegram sunucularının ne zaman düzeleceği, şu an için ise belirsiz.

Uygulamanın yöneticileri ise konuyla ilgili henüz bir açıklama yapmadı. Su anda erişim sorunu halen devam ettiği tahmin ediliyor, bu yüzden yakın zamanlarda uygulama yetkililerinden bir açıklama da gelecektir.

Ülkemiz de dahil pek çok ülkede erişim sorunlarının ne zaman çözümleneceğine dair bir açıklama bulunmuyor. Sorunun da çok uzun süre devam etmeyeceğini düşünmekteyiz.

Telegram Çöktü Mü

Telegram Uygulamasına Yeni Özellikler Gelmişti

Dün yaptığımız haberlere göre ise Telegram uygulamasına yeni özelliklerin geldiğini sizlere duyurmuştuk. iOS ve Android’e gelen güncellemede ise uygulama içi video düzenleyici, animasyonlu çıkartma, iki adımlı doğrulama seçeneği ve yeni eklenen GIFler ile beraber pek çok yenilikler eklenmişti. Telegram’ın bu sebeple çöktüğü düşünülüyor. Özellikle de nasıl çalıştığı tam olarak bilinmeyen uygulama içerisinde video düzenleme özelliğinin uygulama sunucularına ağırlık bindirmesiyle meydana geldiği sanılıyor. Telegram kullanıcılarından da uygulamaya ulaşılamıyor mesajları gelmeye devam etmekte.

Telegram Ne Zaman Düzelecek?

Dünya genelinde bir sunucu problemi şu an tespit edilmiş durumda. Büyük bir olasılıkla sunucu kaynaklı sorun olduğu düşünülüyor. Telegram’da çökme sorunun ise ne zaman çözüme kavuşacağı belli değil. İleri gelen günlerde açıklamaları takip etmek gerekecek.

Telegram’dan konuyla alakalı resmi bir bilgi henüz gelmedi. Birçok kullanıcının henüz resmi açıklama yapılmamasına sosyal medyadan ciddi tepkiler geldiği de gözlemlendi.

Your email address will not be published. Required fields are marked *