Google, Apple Kullanıcılarına Kolaylık Sağlayacak

Google, Apple Kullanıcılarına Kolaylık Sağlayacak

0

Hepimizin kullandığı mobil ürünlerde ilk dikkat ettiği şey güvenliktir. En çok kullanılan güvenlik yöntemi ise iki faktörlü kimlik doğrulamasıdır. Kullanıcıların sahip oldukları hesapları, kullandıkları mobil cihazlara bağlamasına yardımcı oluyor. Google ise bu teknolojinin Apple cihazlar ile daha kolay ve rahat kullanılabilmesi için yeni özellikler getireceğini açıkladı.

Sahip olduğumuz mobil cihazlarda güvenlik önemli bir yer taşıyor. En çok kullanılan güvenlik yöntemlerinde yer alan iki faktörlü kimlik doğrulama anahtarı, mobil cihaz kullanıcılarının hesaplarını, sahip oldukları cihaza bağlanmalarına yardımcı oluyor. Google ise bu teknolojinin Apple cihazlar üzerinde daha rahat kullanılabilmesi için farklı yenilikler getireceğini de belirtti.

Olabildiğince yüksek seviyede güvenlik sağlamaya yarayan iki faktörlü kimlik doğrulaması anahtarları diğer adıyla 2FA, hesaplarının güvenliği açısından endişe duyan kullanıcılar için çok büyük bir kolaylık ve alternatif sağlıyor. İki faktörlü kimlik doğrulaması anahtarı ile birlikte herhangi bir cihazı eşleştirdiğinizde, google hesabınıza sadece eşleştirdiğiniz cihaz ile erişim sağlayabiliyorsunuz. Fakat bu alternatifi kullanarak, Apple cihazları ile Google hesabınıza erişmek istediğinizde meydana bazı sorunlar çıkıyor. Bu sorunların temel sebebi ise Smart Lock uygulamasının Apple ürünlerde iki faktörlü kimlik doğrulaması sağlanamaması olarak biliniyor.

Google tarafından ise bu konuyla ilgili geçtiğimiz günlerde açıklama yapıldı. Açıklamada belirtilenlere göre Apple ürünlerde 2FA oluşturma işlemlerinin daha da kolaylaşacağı ve basitleştirildiği bildirildi. Bu açıklama üzerine Google, Apple markalı cihazlarda hesaplarını kullanan kullanıcılar için müjdeli haberi verdi.

iOS İşletimli Cihazlara Google Kolaylığı

iOS işletim sistemine sahip telefonlar için geliştirilen 2FA kademeli bir şekilde Apple kullanıcılarına aktarılacak. Bu sayede Apple cihazlarda Google erişimi çok daha kolay olacak. Diğer bir akla takılan konu ise, Apple’ın güvenliğe bu kadar önem vermesine rağmen, iki faktörlü kimlik doğrulamasını neden bu kadar zorlaştırdığı konusunda.

Your email address will not be published. Required fields are marked *